تارنما و نشریهء پرچم
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.


سردبیر: عظیم بابک-- ایمیل : info@pendar.eu
 
الرئيسيةالرئيسية  جستجوجستجو  ثبت نامثبت نام  ورودورود  

 

 اطلاعيۀکميتۀ فعالين حزب دموکرتيک خلق افغانستان

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
نویسنده
Admin
avatar

تعداد پستها : 160
تاريخ التسجيل : 2009-02-20

اطلاعيۀکميتۀ فعالين حزب دموکرتيک خلق افغانستان Empty
20091019
پستاطلاعيۀکميتۀ فعالين حزب دموکرتيک خلق افغانستان
مورخ 18 اکتوبر 2009- 26 ميزان 1388طوری که هم ميهنان آگاه ما اطلاع دارند، کميتۀ فعالين ح. د. خ. ا طرح «خطوط اساسی اهداف مرامی و برناموی ح. د. خ. ا » را تدوين و به پيشواز چهل وچهارمين سالگرد اين حزب عدالتخواه وهشتادمين سالروز تولد زنده ياد ببرک کارمل رهبرپيشين آن درماه دسامبر2008 از طريق سايت سپيده دم به پيشگاه رفقا ودوستان عزيز وهموطنان گرانمايه تقديم و به نشرسپرد، که خوشبختانه مورد استقبال گرم همه فرزندان اصيل کشور ورزمندگان متعهد و رسالتمند ميهن مان قرارگرفت.

عده ای نظريات سودمند خويش را ازطريق نشر درسايت سپيده دم ويا هم بصورت ارسال ايميل (پست الکترونيکی) وفرستادن نامه های تحريری به دارالانشاء کميتۀ فعالين حزب گسيل و بخش ديگری انديشه های نقادانه وتکميلی شان را بوسيلۀ تماس های تلفونی ابراز نمودند.

کميتۀ فعالين ح. د. خ. ا درحالی که ازسهمگيری شريفانه و ابراز احساسات پاک و نظريات ارزشمند و مسؤولانۀ تمامی رفقا و دوستان گرامی، سپاس و امتنان بيکران می نمايد؛ آرزومند است تا اين عزيزان همسنگر، مشارکت فعال بعدی خويش را درامر بسررسانيدن اهداف سترگ و انسانی ح. د. خ. ا که درطرح برنامۀ پيشنهادی، بازتاب روشن يافته است تا فرجام ايفاء نمايند.

شايان ذکر است که دراين راستا، سايت وزين پندار به گردانندگی رفيق عظيم بابک در" فاروم نگاه "، ابتکار آغار يک بحث سياسی را پيرامون « طرح خطوط اساسی اهداف مرامی وبرناموی ح. د. خ. ا» و آمادگی روی چگونگی تدويرکنگره، رويدست گرفت.

کميتۀ فعالين ح. د. خ. ا ضمن اين که ازاين اقدام جسورانۀ بابک عزيز ابراز امتنان می نمايد؛ اين آرزومندی را داشت و دارد تا همه فرزندان آزاديدوست، ترقيخواه و تحول طلب افغانستان عزيز، با قلبهای آگنده ازشور وشوق مردم دوستی و ميهن پرستی، با ارائه نظريات و پيشنهاد های تکميلی خويش دراين امربزرگی که ازورق زدن صفحۀ نوينی در تاريخ مبارزات سياسی وطن ونجات مردم بلاکشيدۀ ما ازاين حالت مصيبتبار حرف ميزند؛ سهم شايسته گرفته و رسالت تاريخی خود را دراين مقطع زمانی دشوارايفاء نمايند.

معيارشرکت دربحث، انديشيدن برمحوردفاع ازآزادی- صلح- امنيت- ترقی وپيشرفت اجتماعی- حقوق بشر- احترام به شخصيت و کرامت انسانی... ادامۀ مبارزه بخاطررسيدن به خوشبختی و اعمار جامعۀ مرفه

وبا سعادت وتشکل آگاهانۀ زحمتکشان بدوراُرگان سياسی مدافع واقعی منافع آنها و همچنان تداوم نبرد سياسی برضد ارتجاع- استبداد- انواع تبعيض- استعمارکهنه و نو- استثمار- امپرياليزم و نظاميگری درعرصه های سياسی و اقتصادی- دهشت افگنی بين المللی- بنياد گرايی قرون وسطايی... تعيين شده بود.

برغم اين که شماری ازرفقا و دوستان نظريات حزبی دلسوزانه ای را ارائه و حمايت و پشتيبانی خود را به ادامۀ اين پروسه، درجهت برداشتن گامهای بعدی بجانب تدويرکنگرۀ تاريخسازحزب ابرازنمودند؛ وليک شوربختانه طوری که ديده شد اين آغازخوب به علت کشانيدن بحث ها به سمت برخوردهای سليقه يی و عقده گشايی های شخصی و بهره برداری های سياسی به نفع اين و يا آن نهاد نوتأسيس و جدا شده ازبدنۀ ح. د. خ. ا و درمواردی هم خلاف انتظار، با برخوردهای غيررفيقانه، ازهدف اوليۀ خود دورگرديده، به انحراف کشانيده شد، که به هيچ صورت نميتواند مورد تاييد و پشتيبانی وطندوستان و مبارزين آرمانهای ح. د. خ. ا قرارگيرد.

به هرحال سعی ما براين بوده است تا آن انديشه های پربار و هدفمند سياسی حزب مان که با کوتای 14 ثور 1365 و به تعقيب آن درنشست مضحک گونۀ فرمايشی ای که تحت عنوان « کنگرۀ دوم» حزب، ازما گرفته شد وحزب را ازمحتوای سياسی و درونمايۀ ايده ئولوژيک آن تهی و بجانب سقوط و انحلال حاکمیت سیاسی سوق داد؛ بارديگربا ارائه طرح برنامۀ نوين پيشنهاد شده، آرمانهای آغازين حزب، که مليونها انسان ديگری بخاطر اين انديشه های جهانشمول انسان آزاده و سربلند، درسراسر کرۀ زمين ميرزمند؛ دوباره درقلبهای پرتپش فرزندان صديق و سربازان راه و رسم جادۀ انسانيت، رشد و پرورش يابد.

بدين لحاظ تجويزبعمل آمد تا به تعقيب تدوين « طرح خطوط اساسی اهداف مرامی و برناموی ح. د. خ. ا » که قبلاً به نشرسپرده شده است؛ بمنظورتکميل و به سررسانيدن گام مهم بعدی؛ به استقبال ازچهل و پنجمين سالروز تأسيس ح. د . خ. ا، طرح اساسنامۀ جديد حزب را نيز آماده نموده، غرض نظرخواهی بحضوررفقا و دوستان ارجمند تقديم نمايد، تا سنگهای اوليه، بمنظور تدويرعاليترين مقام حزبی، يعنی کنگرۀ زندگی ساز آن گذاشته شود و فعاليت نوين سازمانهای حزبی ، درداخل و خارج قانونمند گردد.

کميتۀ فعالين

ح. د. خ. ا


-----------------------------------------------------------------
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
https://parcham.forumfa.net
مُشاطرة هذه المقالة على: redditgoogle

اطلاعيۀکميتۀ فعالين حزب دموکرتيک خلق افغانستان :: تعاليق

avatar
پرچم .
پست في 13/12/2009, 12:04  غفور
تحت نام ( پرچم ) اخباری که در کابل نشر میشد نوشته بودند ( ناشر اندیشه های دموکراتیک خلق افغانستان ) . این اخبار گاهی توسط جناب نور احمد نور مقابل غرفه ملی بس در نزدیکی پارک سنگی پشتنی بانک عصر ها بفروش میرفت . ولی از کلمات ( باز تاب و بازتاب دهنده گان و ارمانهای زحمتکشان ) چیزی ننوشته بودند . کاری خوبی است که نموده اید , در اخبار پرچم را جع به مسایل مهم سیاسی نیز معلوماتی در خور دانش سیاسی ان زمان برای مردم مینوشتند , مثلاء راجع به مبارزات طبقاتی , و یا حکومت های ملوک الطوایفی و انجام انها و یا راجع به سیاست خارجی دولت شاهی افغانستان . بهر حال این مسایل شابد حالا کهنه شده باشد ولی است بسیار مسایل جدیدی که میتوانید راجع به انها صحبت نماید . همچنان باید قبل از ایجاد این وب سایت و یا اخبار با کسانی که بانی این اخبار بوده اند مشورهء مینمودید برای حد اقل پاس احترام به حق انتشاری که انها بر گردن فرد فرد این جامعه دارند . عزت زیاد , سلطان .
avatar
پرچم !
پست في 13/12/2009, 12:25  غفور
میخواستم بدانم که از پرچمی های قدیمی کی ها در ( کمیته فعالین ) ح د خ ا فعلاء موجود هستند . ایا عظیم بابک از پرچمی های قدیمی است ؟ . ممنون . سلطان .
بسیار قدیمی!!!
از دوران ماکسیم گورگی و جک لندن
اما ، ما وشما عهد بستیم که این بحثهای کوتاه را در فاروم نگاه پیش میبریم و پرچم را برای مسایل تحلیلی میگذاریم.
بابک
اوه . . میبخشین .. رفتم .

 

اطلاعيۀکميتۀ فعالين حزب دموکرتيک خلق افغانستان

بازگشت به بالاي صفحه 

صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
تارنما و نشریهء پرچم  :: فهرست :: مضامين و پیامها-
پرش به: